آموزش کار با آنتی ویروس اف سکیور نسخه Internet Security

F-SECURE برای پنج سال به طور پیوسته برنده جایزه برترین محافظت از آزمایشگاهAV-Test  شدهاست، در سال 2013 جایزه سریعترین و سبکترین آنتی ویروس را دریافت کرد و همچینین در همین سال برندهTop Rated  از آزمایشگاهAV-Comparatives  شد. کمپانی اف سکیور، شرکتی معتبر و قدرتمند در کشور فنلاند می باشد، که از سال 1988 در زمینه تولید محصولات امنیت سایبری فعالیت دارد و همچنین دارای 26 سال سابقه در صنعتsecurity و Endpoint Protection  میباشد. محصولات این کمپانی در شش سال اخیر همواره به عنوان قدرتمندترین آنتی ویروس رده سازمانی جهان در تست‌هایAV-Test  معرفی شده است. این کمپانی به صورت رسمی محصولات امنیتی خود را توسط نمایندگان خود در ایران به فروش میرساند.

نسخه آنتی ویروس Internet securityقابل نصب بر روی سیستم ­عامل ویندوز می­باشد، و به­ صورت آنلاین خود را آپدیت می­کند.موتور های آنالیزگر آنتی ویروس به صورت آنی اطلاعات را اسکن میکنند و این قابلیت باعث شده که  سرعت سیستم را کاهش ندهد.

شرکت توان دید آتی توانسته نمایندگی انتی ویروسF-SECURE  را برای استان همدان اخذ کند که این حرکت موجب شده تا پشتیبانی کامل از لحاظ فنی توسط نیروهای مجرب ارائه دهد.

آموزش کار با آنتی ویروس اف سکیور نسخه urityInternet Sec

دراین صفحه خلاصه­ ای از وضعیت عملکرد آنتی ­ویروس را می­توانید مشاهده کنید. با انتخاب virus scan  می­توانید در لحظه به­ صورت دستی سیستم خود را اسکن کنید.  

 

 

با انتخاب گزینه parental control  ، و سپس turn on  ، شما می­توانید برای فرزندانتان محدودیت­هایی اعمال کنید.

 

 

با انتخاب گزینه settings  ، صفحه­ تنظیمات برای شما بازمی­شود. 

 

 

در قسمت content blocker، شما با انتخاب گزینه ­ی block web contentمی­توانید وب­سایت ­ها را بر اساس ماهیتی که دارند در دسته ­بندی موجود انتخاب کنید و از ورود فرزندتان به این سایت­ها جلوگیری کنید.

همچنین با ایجاد محدودیت کاربر حتی با استفاده از vpn  توانایی باز کردن سایت هارا ندارد.

 

 

هم­چنین می­توانید با انتخاب گزینه­ ی Allow only selected web sites، در کادر مربوطه، لیستی از وبسایت­ها را ثبت کنید که فقط آنها برای کاربر باز شوند

 

 

در قسمت  Time limits ، شما می­توانید از نظر زمانی هم فرزندتان را محدود کنید.می­توانید با انتخاب گزینه­ ی Lock the computer زمان دسترسی او به کامپیوتر را در روز تعیین کنید یا اینکه با انتخاب گزینه­ ی block browsing only، فقط زمان جستجو در وب­سایت ها را برای او محدود کنید.

 بصورت کامل در جدول زمان بندی می توانید مشخص کنید در چه ساعاتی از روزهایی از هفته فرزندتان چند ساعت می تواند از کامپیوتر استفاده کند.

 

 

در قسمت statistics، شما می­توانید عملکرد فرزندتان را در روز، هفته، ماه و سال ببینید.از قبیل:

ü     تعداد وبسایت­هایی که او دیدن کرده است.

ü     تعداد وبسایت هایی که به طور بالقوه مضر هستند و شما آن­ها را بلاک کرده اید اما فرزندتان از آن­ها دیدن کرده ­است.

ü     تعداد وبسایت ­هایی که شما بر اساس طبقه بندی بلاک کرده اید اما فرزندتان آن­ها را جستجو کرده­است.

ü     مدت زمانی را که فرزندتان دروب سایت­ها جستجو کرده است.

ü     کل مدت زمان استفاده­ ی او از کامپیوتر.

 

 

قسمت tools:

با انتخاب گزینه­ ی virus scan options،می­توانید تنظیمات اسکن سیستم خود را تغییر دهید به طوریکه تعیین کنید اسکن­ ها چه زمانی باشند و به چه صورتی باشد که سرعت سیستم شما را کاهش ندهد، و یا اینکه اخرین گزارش­ های اسکن سیستم خود را مشاهده کنید.

با انتخاب گزینه ­ی app and file control، می­توانید ویروس­ها و تروجان­ها و ... را که آنتی ­ویروس آن­ها را قرنطینه کرده است را مشاهده کنید.هم­چنین می­توانید آن­ها را پاک کنید و یا در صورت نیاز،اجازه ورود آن­ها به سیستم را بدهید.

با انتخاب گزینه­ ی allowed & blocked sites، می­توانید اجازه­ ی باز کردن بعضی از وبسایت­ ها را به عنوان استثنا به آنتی­ ویروس بدهید.

با انتخاب گزینه­ ی recent events، تمامی فعالیت­هایی که آنتی ویروس انجام داده است، قابل مشاهده می­باشد.

با انتخاب گزینه­ ی check for updates،می­توانید وضعیت آپدیت ­ها را مشاهده کنید.

با انتخاب گزینه­ ی submit a sample،سایت اف سکیور باز می­شود، که می­توانید فایل­ و یا نرم ­افزارهایی که به آن­ها مشکوک هستید را در این سایت آپلود کنید . کمپانی اف سکیور این فایل و یا نرم ­افزار را بررسی می­کند ودر کمتر از 12 ساعت به شما اطلاع می­دهد که فایل آپلود شده­ ی شما حاوی ویروس است یا خیر.

با انتخاب گزینه­ ی windows firewall settings،می­توانید فایروال سیستم خود را مدیریت کنید.

با انتخاب گزینه­ ی turn off all security features،زمانی که سیستم خود را خاموش می­کنید همه­ ی عملکردهای آنتی ­ویروس غیرفعال می­شود.و به محض اینکه سیستم خود را روشن کنید فعال می­شود.

 

 

از قابلیت­های منحصر به فرد آنتی­ویروس اف سکیور، قابلیت gaming mode آن است.بر روی Icon آنتی ویروس اف سکیور، کلیک راست کنید و گزینه­ ی gaming modeآن را فعال کنید.به واسطه ­ی این قابلیت، شما می­توانید با خیال راحت به بازی با سیستم خود بپردازید بدون اینکه مجبور باشید برای بازی کردن، آنتی­ویروس خود را غیر فعال کنید.

 

 

 در قسمت settingاینترنت سکیوریتی قابلیت­ هایی را مشاهده می­کنید که سبب تمایز این نسخه نسبت به آنتی ­ویروس معمولی شده ­است:

Ø     Browsing protection: این قابلیت، جهت تشخیص وبسایت ­های مخرب استفاده ­می­شود و اجازه ­ی بازکردن چنین وبسایت­ هایی را به مرورگر نمی­دهد.البته در این قابلیت می­توانید در صورت نیاز، بعضی از این وبسایت­ها را به عنوان استثنا به آنتی ­ویروس معرفی کنید و باز شوند.

Ø     Firewall: اینترنت سکیوریتی از فایروال سیستم شما جهت حفظ امنیت بیشتر خود سیستم، استفاده می­کند.شما در این قسمت می­توانید فایروال را نیز کنترلو مدیریت کنید.

Ø     Banking protection: این قابلیت، سبب ایمن شدن تمامی عملیات بانکی شما با استفاده از اینترنت ،اعم از ؛ خرید اینترنتی، انتقال و واریز وجه و سایر عملیات بانکی می­شود.

Ø     Parental control: این قابلیت به ­طورمفصل در این متن شرح داده ­شده است.